Us presentem els equips guanyadors de les fases locals que competiran a la final de la Lliga de Debat de Secundària i Batxillerat 2017.

FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE VIC – UNIVERSITAT CENTRAL DE CATALUNYA
Dates: 19 i 20 de gener
Centre guanyador:
Vedruna Escorial Vic
Composició de l’equip:
Nell Aguilar, Ferran Hernandez, Emma Escobar, Jordi Claramunt, Pau Vendrell i Margarida Casanovas (capitana i tutora).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT AUTÒNOMA DE BARCELONA
Dates:
6 i 7 de febrer
Centre guanyador:
Escola Sant Gervasi de Mollet del Vallés.
Composició de l’equip:
Clara Pérez, Carles Ruiz, Marc Piqueras, Mar Castells, Berta Taulats i José R. Bertolin (capità i tutor).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT D’ALACANT
Dates: 9, 10 i 11 de febrer
Centre guanyador: Institut Pare Vitòria d’Alcoi
Composició de l’equip: Laura González, Franciso Llácer, Jordi Casimiro Olcina, Alicia Rubio i Santiago López (capità i tutor).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT MIGUEL HERNÁNDEZ D’ELX
Dates:
9, 10 i 11 de febrer
Centre guanyador:
IES Nou Derramador d’Ibi
Composició de l’equip: Carla Pardo, Elena López, Isabel Verdú, Pablo Mira, Pep Berenguer i Pau Calabuig (capità i tutor).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE VALÈNCIA
Dates:
Del 15 al 18 de febrer
Centre guanyador:
Col·legi Parroquial Sant Josep de Tavernes de la Valldigna
Composició de l’equip: Ana Espí, Adrián Nadal, Óscar Aleixos, Carmen Pineda, Joan Baptiste Palomares i Rosana Chover (capitana i tutora).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT POLITÈCNICA DE VALÈNCIA
Dates:
18 de febrer
Centre guanyador:
IES Sivera Font de Canals
Composició de l’equip: Ana Iris, Celia Jordà, Lucía Sanchis, Mar Sánchez, Paula Martínez i Joan Josep Conejero (capità i tutor).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE BARCELONA
Dates: 
20 i 21 de febrer
Centre guanyador:
Hamelin- Laie International School
Composició de l’equip: Joana Caldwell, Jordi Bohigues, Claudia Cervantes, Natàlia Carmona, Aroa García i Ferran Puig (capità i tutor).
 
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT POMPEU FABRA
Dates: 
 23 i 24 de febrer
Centre guanyador:
Institut Ernest Lluch
Composició de l’equip: Barend Buesink, Pere Patón, Ana Albitar, Hans Huang, Raúl López i Imma Morente (capitana i tutora)
 
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT ROVIRA I VIRGILI
Dates: 
 24 i 25 de febrer
Centre guanyador:
Col·legi Carmelites
Composició de l’equip: Josep Mª Miquel, Jordi Romero, Sara Cortés, Maria Fortea, Patrícia Miró i Susana Espinal (capitana i tutora).
 
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE LLEIDA
Dates: 
 27 i 28 de febrer i 3 de març
Centre guanyador:
Col·legi El Carme
Composició de l’equip: Oriol Torné, Josep Saula, Joel Campo, Arantxa Domènech, Claudia Caballero, Ainoa Sánchez (reserva) , Júlia Boix (reserva) i Isabel Pons (capitana i tutora).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT ABAT OLIBA CEU
Dates: 
 3 i 4 de març
Centre guanyador:
Col·legi Reial Monestir Santa Isabel
Composició de l’equip: Mireia López, Marc Nueno, Paula Nueno, Inés Pretus, Berta García i Alfred Subirana (capità i tutor).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT JAUME I
Dates: 
 4 de març
Centre guanyador:
IES Cabanes
Composició de l’equip: Mariona Saura, Andrea González, Alexandra Pavel, Elena Llorens, Inés Llorens, Marius Nica (reserva), Cosmin Babarici (reserva), Carolina Saura (reserva) i Pilar Vidal (tutora i capitana).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE GIRONA
Dates: 
 10 de març
Centre guanyador:
IES Alexandre Deulofeu
Composició de l’equip: Joana Cabanas, Denisa Bizau, Elena Mendez, Sara Lang, Anna Ferrera, i Yaiza Santàgueda (capitana i tutora).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT D’ANDORRA
Dates: 
 1 d’abril
Centre guanyador:
Col·legi Sant Ermegol
Composició de l’equip: Patrícia Alcalà, Pau Bascompte, Marc Camardons, Anna Carrasco, Elisa Soler i David Orrit (capità i tutor).

 

Podeu seguir la competició a través de #lligadedebat a Twitter