Us presentem els equips guanyadors de les fases locals que competiran a la final de la Lliga de Debat de Secundària i Batxillerat 2018.

FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE VIC – UNIVERSITAT CENTRAL DE CATALUNYA
Dates: 18 i 19 de gener
Centre guanyador: Institut de Vic
Composició de l’equip: Ferran Mirabent Rubinat, Edurne Espés Rodríguez, Lucía Morales Fernández, Queralt Ventura Domper, Judit Aceves Rierola, Mireia Perea Rodríguez (capitana).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT JAUME I
Data: 3 de febrer
Centre guanyador: IES Benigasló (La Vall d’Uixó)
Composició de l’equip: Mariola García Salvador, Guillem Roig Vilalta, Vicente González Sanchís, Fàtima Lamkarchel, Ana Pérez Ampuero, Albert Ninyerola Medina (capità).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT MIGUEL HERNÁNDEZ D’ELX
Data: 8, 9 i 10 de febrer
Centre guanyador: IES Fundació Ribera (Banyeres de Mariola)
Composició de l’equip: Alex Vilanova Ribera, Lourdes Vañó Liñán, Jordi Molina García, Ana Vañó Cerdá, Marta Sanchis Martínez i Vicente Belda Vañó (capità).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE VALÈNCIA
Data: 8, 9 i 10 de febrer
Centre guanyador: IES Josep Segrelles (Albaida)
Composició de l’equip: Alejandro Grimaltos Tolsà, Sílvia Rodríguez Franch, Natàlia García Forner, Àngel Castillo i Martí, Jessica Mascuñan Longueira i Miquel Vanyó Gironés (capità).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT D’ALACANT
Data: 8, 9 i 10 de febrer
Centre guanyador: IES Serra Mariola (Muro d’Alcoi)
Composició de l’equip: Francisco Javier Aresté García, Alba Moll Romeu, Josep Maria Pérez Sanz, Aitana López Vilaplana, Sergi Peligero Cerdà i Loles Sanjuán Juárez (capitana).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE BARCELONA
Data: 13 i 14 de febrer
Centre guanyador: Institut Montjuïc (Barcelona)
Composició de l’equip: Virginia Ayala Belmonte, Andy Loor Zambrano, Ariadna Domínguez Torres, Iván Urbina Martínez, Claudia Saa Delgado, Lourdes Estrada Desunvila (capitana).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE LLEIDA
Data: 19-23 de febrer
Centre guanyador: Col·legi El Carme (Lleida)
Composició de l’equip: Pau Pujol Duque, Adriana Segura García, Alba Gòdia Calderó, Sheila Martí Torres, Nerea Martos Ballart i Isabel Pons Cenoz (capitana)
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT POMPEU FABRA
Data: 22 i 23 de febrer
Centre guanyador: Escola Ginebró (Llinars del Vallès)
Composició de l’equip: Marta Alcalde Herraiz, Júlia Barberà Rodríguez, Pau Petit Rosàs, Eva Busquets Bosch, Maria Atarés Lopez, Enric Matamala Safont (capità).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT AUTÒNOMA DE BARCELONA
Data: 21-23 de febrer
Centre guanyador: Institut Can Roca (Terrassa)
Composició de l’equip: Hanna Fernández van Berckel, Albert Jiménez Blanco, Denís Montoya del Canto, Alexander Alfonso Moreno Castro, Samir Rezali Hoummira i Marc Oriol Crespí Jiménez (capità).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT ROVIRA I VIRGILI
Data: 23 i 24 de febrer
Centre guanyador: Institut Martí l’Humà (Montblanc)
Composició de l’equip: Bernat Lleixà Bergel, Iratxe González Goñi, Anna Arnanz Cantí, Jordi Masalias Duch, Ana Navarro Bulló i Elisenda Rosell Andreu (capitana).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT ABAT OLIBA
Data: 23 i 24 de febrer
Centre guanyador: Pare Manyanet Les Corts (Barcelona)
Composició de l’equip: Sònia Monfort Fabregat, Carla Valle Meya, Enric Balaguer Rodón, Adriana Navarro Terrón, Albert Casamayor Pastor i Núria Munné Bladé (capitana).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT D’ANDORRA
Data: 24 de febrer
Centre guanyador: Escola Andorrana de Batxillerat (La Margineda)
Composició de l’equip: Carlota Anadón Vilaplana, Carla Anguita Caubet, Patrícia Sánchez Gonzàlez, Ruben Vaz Guevara, Bonaventura Pedescoll Agromayor i Maria Cucurull Canyelles (capitana).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE GIRONA
Data: 2 de març
Centre guanyador: IES Ramon Muntaner (Figueres)
Composició de l’equip: Marc Jodar Dominguez, Txell Garcia Pairó, Guillem Llobet Schibi, Anna Batlle Martí, Josep Maria Salleras Mercader i Robert Duran Castelló (capità).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT POLITÈCNICA DE VALÈNCIA
Data: 1-3 de març
Centre guanyador: IES Porçons (Aielo de Malferit)
Composició de l’equip: Carme Beneyto Pastor, Begoña Belda Nadal, Maria Juan Belda, Nerea Mateu Belda, Aida Navalón Aparici i Marc Gandía Silvestre (capità).