Us presentem els equips guanyadors de les fases prèvies, que competiran a la final de la Lliga de Debat Universitària 2017.

UNIVERSITAT DE BARCELONA
Dates fase prèvia: Del 13 al 17 de febrer
Composició de l’equip guanyador:
 Antonio Torregrosa, Joan Torras, Lorena Farrés i Aleix Ràmia i Georgina Rodríguez (capitana).
UNIVERSITAT DE GIRONA
Dates fase prèvia: Del 22 de novembre al 20 de desembre
Composició de l’equip guanyador: Belén Toboso, Josep Nomdedéu, Isaac Pérez i Omar Habbab Casanovas (capitana).
Web
UNIVERSITAT DE LES ILLES BALEARS
Dates fase prèvia: 24 de febrer
Composició de l’equip guanyador: Caterina Muntaner, Sebastià Salas, Andreu Amengual, Josep Mª Feliu i Bernat Falcón (capità).
Web
UNIVERSITAT JAUME I
Dates fase prèvia: 27 de febrer
Composició de l’equip guanyador: Imanol Igual, Florentina Cristina Nita, Mar Polo, Santiago Pablo Rosado, Sana Taybi i Carles Crespo (capità).
Web
UNIVERSITAT DE LLEIDA
Dates fase prèvia: 
8 i 9 de març
Composició de l’equip guanyador: 
Tatiana Figueres, Eudald Ibars, David Martínez i Josep Maria Giménez.
Web
UNIVERSITAT MIGUEL HERNÁNDEZ
Dates fase prèvia: 
10 de març
Composició de l’equip guanyador: 
Ester González, Magdalena Torralbo, Helena Espí, José Vicente García i Pedro Diz.
UNIVERSITAT OBERTA DE CATALUNYA
Composició de l’equip : 
Maiol Sanaüja, Carolina Andrea Rodríguez, David González, Anna Maria Cepeda i Sandra Vilajoana (capitana).
UNIVERSITAT POLITÈCNICA DE VALÈNCIA
Dates fase prèvia: 27 i 28 de febrer
Composició de l’equip guanyador: 
Paula Paniza, Amparo Perucho, Raúl Diego, Valeria Parras i Miquel Matoses (capità).

UNIVERSITAT ROVIRA I VIRGILI
Dates fase prèvia: del 27 de febrer al 3 de març
Composició de l’equip guanyador: Miquel Gasparín, Joel Pérez, Víctor Barcelon, Àlex Marín, Antoni Cabanillas i Antonio Altuna (capità).
UNIVERSITAT DE VALÈNCIA
Composició de l’equip: Gerard Blasco, Jorge Llau, Maria Teresa Llorca, Cristian Ramon i David Albors (capità).
UNIVERSITAT D’ALACANT
Composició de l’equip: Cristina Alventosa , Sara Bendaoud , Luís Diaz , José Luis Martínez , María Remedios Monllor , Maria González (capitana).
UNIVERSITAT AUTÒNOMA DE BARCELONA
Dates fase prèvia: del 13 al 16 de febrer
Composició de l’equip guanyador: Gorka Samaniego, Anna Vilà, Edward Bernal (capità).
UNIVERSITAT POMPEU FABRA
Dates fase prèvia: 30, 31 de gener i 2 de febrer
Composició de l’equip: Fabià Alsina, Mauro Canalda, Xènia Dalmau, Laura Guerrero, Guillem Sitges, Adrià Reyes (capità).
UNIVERSITAT RAMON LLULL
Composició de l’equip: Paloma Abril, Lara de Sousa, Guillem Segarra (capità).

 

Podeu seguir la competició a través de #lligadedebat a Twitter