Us presentem els equips guanyadors de les fases locals que competiran a la final de la Lliga de Debat de Secundària i Batxillerat 2019.

 

 

FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE VIC – UNIVERSITAT CENTRAL DE CATALUNYA
Dates: 17 i 18 de gener
Centre guanyador: Institut La Plana de Vic (Vic, Barcelona)
Composició de l’equip: Brais Acevedo, Yusra El Fakiri, Andrea Crisan, Harmanpreet Kaur, Anass Arrahi i Mònica Herrera (capitana).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE BARCELONA
Dates: 5 i 6 de febrer
Centre guanyador: Escola Internacional Hamelin Laie (Montgat, Barcelona)
Composició de l’equip: Alexandra Teixidó, Blanca Jiménez, Elizaveta Korchevaya, Jordi Freixa, Marc Herrera i Ferran Puig (capità).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT JAUME I
Dates: Del 5 al 7 de febrer
Centre guanyador: IES Honori Garcia (La Vall d’Uixó, Castelló)
Composició de l’equip: Laura Recatalà, Lara Moliner, Sandra Saura, Xana Ardid, Neus Beltrán i Josep Tur (capità).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT D’ALACANT
Dates: Del 7 al 9 de febrer
Centre guanyador: IES Pare Vitòria (Alcoi, Alacant)
Composició de l’equip: Iñaki Peris, Nerea Xiajuan Pastor, Carla Lucía Barroso, Carlos Santacreu, Marta Cloquell i Saül Blasco (capità).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT POLITÈCNICA DE VALÈNCIA
Dates: Del 7 al 9 de febrer
Centre guanyador: Col·legi Parroquial Sant Josep (Tavernes de la Valldigna, València)
Composició de l’equip: Núria Martínez, Guillem Salom, Eloy Llàcer, Álvaro Manclús, Carlos Ferrando i Rosana Chover (capitana).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT MIGUEL HERNÁNDEZ D’ELX
Dates: Del 7 al 9 de febrer
Centre guanyador: IES Professor Manuel Broseta (Banyeres de Mariola, Alacant)
Composició de l’equip: Jordi Molina, Alex Vilanova, María Francés, Pau Gutierrez, Ainhoa Requena i José Francisco Lozano (capità).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT D’ANDORRA
Data: 13 de febrer
Centre guanyador: Escola Andorrana de Batxillerat (La margineda, Andorra la Vella)
Composició de l’equip: Alexandra Sofía Teixeira, Brian Moreira, Bonaventura Pedescoll, Jesús Mínguez, Carlota Anadón i Maria Cucurull (capitana).
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE VALÈNCIA
Data: De l’11 al 16 de febrer
Centre guanyador: IES Ramon Llull (València)
Composició de l’equip: Alba Navalón, Paula Simó, Berta López, Amparo Borrell, Hend Merrouche i Enric Senabre (capità).
Equip-campió-Flocal-UV
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE LLEIDA
Data: 18, 19 i 22 de febrer
Centre guanyador: Jesuïtes Lleida – Col·legi Claver (Raimat, Lleida)
Composició de l’equip: Núria Beneite, Guillem Torruella, Marc Ticó, Nil Rosell, Dana Bonet i M. Lluïsa Samitier (capitana).
Jesuïtes-Lleida-Col·legi-Claver.-Universitat de Lleida
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT ABAT OLIBA CEU
Data: 22 i 23 de febrer
Centre guanyador: Escola Abat Oliba Loreto (Barcelona)
Composició de l’equip: Blanca Méliz, Sofía Gassiot, Maria Parés, Maria Prat, Miriam Minguell i Miryam Ortigosa (capitana).
Escola Abat Oliba Loreto. Universitat Aabat Oliba CEU
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT ROVIRA I VIRGILI
Data: 22 i 23 de febrer
Centre guanyador: Institut de Tecnificació (Amposta)
Composició de l’equip: Pep Rallo, Aitor Senar, Joan Bel, Xavi Roig, Aaron Cano i Miguel Àngel Llorens (capità).
Institut Tecnificació. Universitat Roriva i Virgili
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT POMPEU FABRA
Data: 22 i 25 de febrer
Centre guanyador: Aula Escola Europea (Barcelona)
Composició de l’equip: Jon Bárcena, Oriol Borniquel, Ingrid Campi, Míriam Lorenzo, Catalina Palacios i Tomàs Nofre (capità).
Aula Escola Europea. Universitat Pompeu Fabra
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT AUTÒNOMA DE BARCELONA
Data: Del 25 al 28 de febrer
Centre guanyador: INS Can Roca (Terrassa)
Composició de l’equip: Hanna Fernández, Arnau Mena, Gerard Prats, Ernest Serred, Mohamed El Mesaoudi i Marc Oriol Crespí (capità).
InsCanRoca_equip_guanyador_flocal_UAB
FASE LOCAL DE LA UNIVERSITAT DE GIRONA
Data: 1 de març
Centre guanyador: Institut Carles Rahola (Girona)
Composició de l’equip: Lidia Ainhoa Martínez, Ariadna Lozano, Pau Freire, Eric Müller, Albert Mbappe i Teresa Palou (capitana).
Institut_Carles Rahola_equip_campió_flocal_UdG